BIOMECHANIKA PRO CYKLISTY

Kód: 9978
3 990 Kč 3 298 Kč bez DPH
Skladem na prodejně

Podrobná diagnostika Vašeho záběru do pedálů, nalezení rezerv, optimalizace a doporučení pro zvýšení efektivity pohybu a kompenzaci nedostatků. Udělejte někomu radost - Možné zakoupit zakoupit jako Voucher

Detailní informace

Detailní popis produktu

Diagnostika se většinou provádí v reálném prostředí daného jezdce na jeho vlastním kole, doplňkově může proběhnout i na trenažéru či cyklistickém pásu.

Naše vlastní unikátní metodika využívá kombinaci 3D pohybových senzorů umístěných na těle jezdce, oboustranného kalibrovaného wattmetru a měřiče svalové saturace kyslíkem (SmO2). Tato analýza slouží k odhalení a diagnostice výkonových rezerv biomechaniky jezdce (typicky v jednotkách až desítkách procent výkonu), které sportovec vynakládá neúčelně (tedy neslouží k jeho dopřednému pohybu).

Příjemným bonusem této služby je možné ověření přesnosti Vašeho vlastního wattmetru.

Služba biomechanická diagnostika je logickým pokračováním fyziologických zátěžových testů, které sledují maximalizaci fyziologických parametrů sportovce, ale nezabývají se optimálním přenosem výkonu do pedálů a pohybového vzorce jezdce obecně. Pro základní ilustraci celé problematiky doporučujeme článek Roberta Kleinera: "Šlapete správně?", který je spoluautorem této služby.

Vyšetření trvá přibližně 3h, z toho 2h se odehrávají přímo na kole typicky na 50km testovacím okruhu pro získání potřebných dat.

Výstupem je závěrečná zpráva a doporučení ohledně pohybového vzorce konkrétního jezdce s důrazem na kritické momenty jeho pohybového vzoru, hodnocení biomechaniky každé nohy zvlášť, hodnocení "mrtvých bodů" záběru v průběhu otáčky každé nohy, diagnostika vlivu konkrétní zátěže na pohybový vzor jízdy (FTP tempo, max.úsilí 1min., endurance, sprint, pohyb ve stoupání, atd.), případně je možné po dohodě respektovat specifické požadavky konkrétního jezdce (XC, XCM, dráha, sprint, cyklomaraton, atd.).

pozn. Tato služba nenahrazuje kvalifikované nastavení posedu, ale slouží k jeho vylepšení směrem k optimálnímu pohybovému vzorci jezdce a jeho maximální účinnosti při záběru do pedálů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: