Stryd připravil pro uživatele hodinek Garmin malou revoluci

Stryd minulý týden uvedl aktualizaci, jenž výrazně zpříjemňuje trénink s měřičem běžeckého výkonu na platformě Garmin. Uživatelé mohou nyní pohodlně propojit ekosystém Stryd se svým účtem a synchronizovat své tréninky přímo přes Garmin Connect. Aktualizace dále přináší kompletně přepracované grafické rozhraní pro trénink s watty, možnost konfigurace preferovaných datových polí, podporu nejnovějšího oboustranného měřiče Stryd Duo, korekci na měnící se teplotu a vlhkost prostředí v průběhu výkonu a další zásadní funkce.

 

 

Dokonalé tempo v jakémkoliv prostředí

Nové datové pole Stryd Zones nyní poskytuje wattový výkon upravený v reálném čase podle údajů které změří přímo footpod Stryd o okolní teplotě a vlhkosti. Tato funkce umožňuje výpočtovému mechanismu automaticky korigovat wattový předpis optimálního tempa a přizpůsobit tak intenzitu běhu pro dosažení nejlepšího času v závodě, či optimalizaci tréninkové jednotky ať se koná za jakýchkoliv povětrnostních podmínek. Dále tak vylepšuje své unikátní možnosti jako výpočet odporu vzduchu AirPower, precizní určení tempa v členitém terénu i bez GPS signálu a další možnosti.

Korekce na atmosferické podmínky je založena na dlouhodobém záznamu historie tréninkových dat konkrétního běžce, tak aby se v nich mohly patřičně odrazit jeho aklimatizační dispozice.

Aktuální hodnoty okolní teploty, vlhkosti a nadmořské výšky STRYD rovněž zaznamenává pro další analýzu.

Podpora metrik Stryd Duo

Dvojice vzájemně propojených snámačů Stryd Next Gen přináší podporu metrik sledujících rozdíly mezi levou a pravou stranou. Tyto nové metriky "rovnováhy" jsou dodávány s přesností a kvalitou dat oboustranného snímače Stryd. Umožňují tak precizně sledovat a zaznamenávat poměrové ukazatele ale i vizualizovat v 3D prostoru trendy běžecké biomechniky jednotlivce a lépe tak porozumět změnám jeho běžeckého kroku v průběhu času.

 

Automatická synchronizace s účtem Garmin

Plánované tréninky v prostředí Stryd se automaticky synchronizují s tréninkovým kalendářem na hodinkách Garmin. Stačí spárovat účty Garmin a Stryd. Všechny nadcházející tréninky tak jsou poté k dispozici i na hodinkách, a uživatelé mohou jednoduše spustit jakýkoli z nich, přímo v nativním režimu hodinek Garmin. Stejně tak dochází k vzájemné synchronizaci údajů o aktuální výši kritického výkonu uživatele, pro co nejpřesnější vedení tréninků.

Pokud ke správě tréninku založeného na wattovém výkonu používáte Final Surge, TrainingPeaks nebo jinou platformu, můžete nadále používat synchronizaci aktivity, kterou tyto platformy umožňují, a přenášet vaše tréninky založené na výkonu do Garmin Connect.

 

Pro vizuální a akustickou podporu při provádění strukturovaných tréninků bylo datové pole Stryd Zones dále vylepšeno. Nyní zahrnuje nejen číselně ale i barevně odlišnou indikaci aktuálního výkonu, dále wattový rozsah předepsaného tréninkového pásma a dobu zbývající do ukončení aktuálního tréninkového motivu. Je možné navolit si také upozornění tónem nebo vibracemi, pokud uživatel cílovou wattovou zónu opustí.

Pokud se nenacházíte v módu strukturovaného tréninku, je grafický ukazatel nahrazen přehledem vašich aktuálnch výkonových zón, aby vám pomohl řídit intenzitu při každém běhu. Vaše aktuální tréninkové zóny jsou automaticky staženy a aktualizovány přímo do hodinek, takže každý trénink vychází vždy z aktuálních informací.

 

Podpora různých běžeckých profilů

Podpora běžeckých profilů v datovém poli Stryd Zones vylepšuje odezvu a usnadňuje sledování odpovídajícího tempa v libovolném prostředí. Uživatelé si mohou nyní pro optimální citlivost a stabilitu výstupních wattových údajů vybrat z několika terénních profilů. Pro běžný trénink slouží Run, pro běžecký pás Treadmill, pro trénink na dráze Track a pro běh po stezkách Trail.

Profil "Track" přináší nejcitlivější měření výkonu vůbec, takže každý mezičas bude zaznamenán bez zpoždení s odpovídají wattovou přesností. Trailový profil naopak dává nejstabilnější wattový výkon, takže se můžete držet svého předpisu i v členitém terénu za měnících se podmínek. Profil Run má velmi dobrou citlivost i stabilitu pro běh po běžných cestách.

 

Úpravy datových polí

Sledované metriky u jednotlivých datových polí je možné nově konfigurovat a to přímo za běhu z hodinek, včetně přepínání několika informačních obrazovek mezi sebou. To umožňuje v každém okamžiku sledovat metriky vztažené k danému tréninkovému motivu a lépe tak zaměřit své tréninkové úsilí.